Sosyal Mesaj İçeren Duvar Resimleri

Banksy, Port Talbot garajında ​​Season’s Greetings duvar resimleriyle boyamalar yapmaktadır.

İngiliz grafiti sanatçısı Banksy, Galce ‘deki sanayi kenti Port Talbot ‘ta bir garajda, hicivli bir Noel duvar resmi yapmıştır. Sprey boya ile yapılmış olan çalışma, M4 otoyolu ile Tata çelik işleri arasındaki Port Talbot bölgesi olan Taibach’ta bir garajın iki köşesini kaplamaktadır. Sadece garajın bir duvarı görüntülendiğinde, kardan zevk alan bir çocuğun tipik bir Noel sahnesi gibi görünmektedir. Küçük oğlanın yanında bir kızak durmaktadır ve düşen karı yakalamak için dilini çıkarmaktadır. İzleyici köşeyi döndüğünde ve çalışmanın tamamını gördüğünde, düşen maddenin aslında bir çöp kutusundaki açık ateşten çıkan kül olduğunu fark emektedir.

Banksy’in Resme Dair Videosu

Banksy,  Instagram hesabından Season’s Greetings” mesajı ile bir videoyu yayınlayarak eserin onun olduğunu doğruladı. Video neşeli bir çocuğun görüntüsünü yukarıdan aşağıya doğru alarak başlıyor ve çocuğun elindeki kızakları gösteriyor. Daha sonra duvarın bitişiğindeki standart bir çöp kutusuna ateş yakılması görülüyor.  Ardından kamera, arkadaki çelik binaların bacalarını göstermek için garajın oluklu çelik çatısının üzerine çıkıyor ve ikisi arasında yerel sakinlerin evlerinin çatıları görülüyor. İsimsiz sokak sanatçısı; Instagram hesabında 1.7 milyondan fazla izlendi.

View this post on Instagram

. . . . Season’s greetings . . .

A post shared by Banksy (@banksy) on

Banksy’nin Satılırken Parçalanan Tablosu

Bu yılın başlarında Banksy, sanat eserleri dünyasını satışa sundu. Onun satışları Londra’daki Sotheby’s’de müzayedeye çıktı.  Satış esnasında odadakiler şok yaşadı. Satılan kırmızı balonlu kız eseri satıştan sonra kendi kendine parçalandı. Kimlik doğrulama organı olan Pest Control, daha sonra anonimliğini korumaya özen gösteren sokak sanatçısının rendelenmiş resminin kendi başına orijinal bir sanat eseri olduğunu doğruladı. Banksy, resmin parçalandığı esnada Instagram’dan video paylaştı. “Yıkmak, gidiyor, gidiyor …” başlıklı bir videoyla, parçanın imhasından sorumlu olduğunu ima etti.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir