Mükemmelin Ötesinde Ahşap Sandalyeler

İç tasarımın mükemmel detaylarını baştan yaratmak adına ünlü tasarımcılar harika işler çıkartmaya devam ediyor. Basit ahşap sandalyelerin yapımını güncelleme çabasıyla, Japon tasarımcı Ryuichi Kozeki, sırtını ve koltuğunu birbirine bağlayan kama şeklindeki parçanın bulunduğu bir prototip serisi yarattı. Sırtın küçük kısmını mükemmel şekilde destekleyen bir eğri oluşturdu. Bu senedeki Stockholm mobilya fuarı boyunca serada sunulan koleksiyon, sandalyeler ve uygun küçük bir masa içeren bir set halinde geliyor. Japon Tasarımcı bu mükemmel estetik detayla birlikte basit bir düzeyde olan sandalyenin, herkesin ilgi odağı olabilmesini sağlayacak bir tasarım harikasına nasıl dönüştürülebileceğini tekrardan ispatlamıştır.

Eşsiz Tasarımlarda İlham Kaynağı

 

Eşsiz Tasarımlarda İlham Kaynağı

Ryuichi Kozeki, ahşap istifleme sandalyelerini tıpkı heykele benzeyen bir his uyandırarak yan yana dizildiğinde uzayı birleştiren sürekli bir çizgi olduğunu varsayarak birleşimini tamamladı. İlham kaynağını uzaya ve bir heykele dayandıran Japon Tasarımcı, harikalar yaratmanın temel kaynağında ilham alınabilecek şeylerin insanda tasarım fikrini arttırdığını belirtmektedir. Basit sandalyelerin yapımını güncellerken, tasarımcı şahsen standart tasarımda basitlikten mükemmelliğe atılan büyük adımları göstermektedir. Japon tasarımcının basitlikten eşsizliğe ulaşmasındaki ilham kaynakları, doğanın, uzayın ve hatta bir heykelin ilham verici gücüyle birleşmektedir. Eşsizliğin zirvesinde olan bu tasarımlarla, tasarımcı basit düzeyde bir sandalyede dahi hayal gücünün üstünlüğünü gösterecek pek çok ispatlarda bulunmuştur.

Tasarım Harikalarının Üretimi

     

Tasarım Harikalarının Üretimi

Ünlü tasarım uzmanı Japon, Ryuichi Kozeki heykele benzeyen bir his uyanması ile birlikte yan yana dizildiğinde adeta bir uzay sarmalını anımsatan bu sandalyelerin teknik olarak üretiminde de malzemelerin özenle seçilmesine dikkat etmektedir. Basit düzeyde bir ahşap sandalyeden harikalar yaratan Japon tasarımcı, ahşabın temel malzemelerinin, ek tasarım çizimleri gibi pek çok detayda da ilham kaynağını aldığı uzay titizliğinde işleyişin ilerlemesine dikkat etmektedir. Sanatı var ederken de var olan sanatı mükemmelleştirirken de ünlü Japon tasarımcı hayal gücünün sınırlarını aşmaktadır. Heykel hissi yaratan ve yan yana dizildiklerinde uzay hissi vererek sürekli bir çizgi oluşturma düşüncesini, sanatında çok etkin bir biçimde kullanmış. Basit düzeyde bir ahşap sandalyeden harikalar yaratarak insanları kendisine hayran bırakmıştır.

Basit düzeyde bir ahşap sandalye
ahşap sandalye
kırmızı ahşap sandalye
siyah ahşap sandalye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir