Minimal bir yaklaşım! Üç ayaklı tabure

tripodal-stool-tasarimseyri-2

tripodal-stool-tasarimseyri-1

Hong Kong merkezli Studio Adjective stüdyosu, Japonya’da bulunan bir mobilya markası olan Ishinomaki Laboratuvarı için minimal ve hafif üç ayaklı bir tabure tasarladı. 2011 yılında yaşanılan tsunami tarafından kötü bir durum da olanyerel halk için bir kamu çalıştayı olarak kurulan Ishinomaki Laboratuvarı, basit ve kolay üretilebilen ahşap mobilya üretimi ile tanınmakta.

tripodal-stool-tasarimseyri-2

Oturma kısmında bulunan boşluk sayesinde kolayca taşınabilir olan tabure, üç ayağı, iki oturma plakası ve bir adet sırt plakası ile toplam altı adet dikdörtgen sedir parçasından oluşmakta. Oturma plakaları ve eğimli orta bacak sayesinde tabure başka hiçbir dengeleyici yapıya ihtiyaç duymayacak şekilde tasarlanmış.

 

 

Tabure, aynı zamanda orta kısmında bulunan boşluğu sayesinde masa lambası veya cep telefonu şarj kablosu için yer temin etmekte ve bu sayede başucu masası olarak da kullanılabilmekte.

tripodal-stool-tasarimseyri-3

Marka, artık yerel toplumun ötesinde bir kitle için parçalar üretmesine rağmen, DIY becerilerini ve fikirlerini paylaşmak için tasarım atölyeleride yürütüyor.

tripodal-stool-tasarimseyri-4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir