Kristal Tepsi ve Aksesuar Tasarımları

Atelier Swarovski Home koleksiyonunda bulunan ev eşyaları ve aksesuarlar için üretilen, avizelerde geleneksel olarak kullanılan düz kesimli kristaller, Japon stüdyosu olan Nendo’nun kristal tepsileri de yer almaktadır.

Koleksiyonda,  Soft Pond adlı dört boyutta kristal tepsi ve işlevlerine bağlı olarak çeşitli metal halkalar ve kristal disk çeşitleri içeren küp şeklindeki çerçeveler serisi olan Tangent bulunmaktadır.

Nendo’nun kristal tepsileri

Kepçelenmiş ve masaya yerleştirilmiş küçük havuzlara benzeyen tepsiler, derinlik yanılsaması oluştursun diye üst üste yerleştirilmiştir. Bu disklerin görünümünde, farklı boyutlarda dört mavi veya yeşil düz kesimli kristallerden oluşan disklerdir.

Kristal kalınlıkları, su kütlelerinin içinde bulunduğu derinlik, kristal kalıntılarının olgularıyla aynı ölçüdedir. Gölge aralığı kazanmak ve iletmek için nesneler kullanılmıştır. Derinlik ve koruluklarla desteklenerek gölge aralığı sağlanması işleminde ise daha başarılı sonuç alınacaktır.

Her kristal tabaka

 

Her kristal tabakası, bir su kütlesine daha çok benzemek için, dış kenarları daha ince olacak şekilde inceltilir. İnceltilme arttıkça su kütlesine benzeme konusunda tatmin de artacaktır.

Tepsilerin üst yüzeyi, asit dekupajı olarak bilinen bir teknik ile her ürünün ortasına doğru hafif bir eğim oluşturmak için asit ile işlemlendirilir. Asit eğim konusunda tatminkar verinin sağlanmasına yardımcı olacaktır.

Nendo Mantar Bezi Sofra Takımı ve Büyük Boy Kapaklı Çay Seti Yaratmaktadır

Çok kullanımlı çerçevelerde, mumluk, vazo, tepsi ve ayna gibi çeşitli şekillerde çalışmak üzere tasarlanmış üst üste binen metal yapılar bulunur.

 

Çok kullanımlı çerçevelerde mumluk

Her kare, bir çiçek veya mum diğer tarafa yerleştirildiğinde, görüntüyü nazikçe kıstırarak, bir çerçeveleme cihazı olarak kullanılabilecek, düz kesilmiş bir kristalle tamamlanmaktadır.

Nendo, “Çiçekler veya mumun alevi, nesneyi çevreleyen, dikkatlice yerleştirilmiş düz kesimli kristal disklerden izleyerek keyif alabilir” dedi.

 

mavi kristal ile yansıtılmış bir kaplama

Çerçeveler, mavi kristal ile yansıtılmış bir kaplama veya siyah kristal ile mat siyah bir kaplama olarak temin edilebilir.

Nendo’nun yeni ürünleri arasında ise; mantara benzeyen bir sofra takımı ve çay seti olan, yerçekiminin erimiş cam üzerindeki etkilerinden oluşan, U şekline sahip bir tabana bir dizi dökme cam sandalye bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir