Holografik Mobilyalar İskandinav Tasarımını Geleceğe Taşıyor

Modern çağın insanları yaşamlarında daha az yer kaplayan, daha eksantrik ve daha kullanışlı mobilyalara doğru yönelirken, tasarımcılar da bu etkiler çerçevesinde inanılmaz mobilya dizaynlarına imza atıyor. Bunun son örneği de Hologram Mobilyalar

Six n. Five’dan Mobilyalara Yeni Bakış Açısı

Hayatımıza ne zaman gireceği konusunda henüz bir açıklama yapılmazken, prototip olarak geliştirilen ve beğeniye sunulan holografik mobilyalar oldukça ilgi çekiyor.

Holografik malzemelerle birleştiren yeni mobilya konsepti

Barcelona merkezli tasarım stüdyosu Six n. Five, abartılı ve beklenmedik şekilleri holografik malzemelerle birleştiren tamamen yeni bir mobilya konseptini ortaya koyuyor. “İskandinav ” terimini kullanan koleksiyon, yüzyıl ortası İskandinav tasarımını temiz çizgiler ve organik dokularla beğeniye sunuyor.

Temiz çizgiler ve organik dokularla İskandinav tasarımı

Six n. Five’dan Mobilyalara Yeni Bakış Açısı

Six n. Five, stüdyoda staj yaparken mobilyayı tasarlayan Brezilyalı endüstriyel tasarımcı Artur De Menezes’in yeteneklerinden faydalandı. Koleksiyon, içinde vurulduğu yumuşak ışığın altında yanardöner bir parlaklık yayan holografik malzemelerden yapılmış sandalyeler, masalar ve kanepelerden oluşuyor.  Maalesef koleksiyon henüz mevcut değil çünkü gerçek değil.  Six n five’ın şu an üzerinde çalıştığı ve tasarladığı son koleksiyondaki görüntüler gerçek hayattaki ürünlere dayalı olsa bile, yalnızca kavramsaldır.

Yumuşak ışığın altında parlaklık yayan holografik malzemeler

Mobilya Görselin Yıldızı Olarak Tasarlandı

Six n. Five,  anın estetiğini anlatan temiz ve modern bir tarza sahip natürmort görseller ve videolar konusunda uzmanlaşmış çağdaş bir tasarım elde ediyor.  Six n. Five’ın  yönetmeni olan Ezequiel Pini,  ‘Genellikle, bizim rolümüz çevre ile sınırlıdır, ürünlerin‘ yaşadığı ’kavramını ve  tasarımını çözer. Bu yıl daha da ileri gitmek istedik, bu yüzden konsept, sanat yönetimi ve set tasarımına ek olarak, mobilyayı görselin yıldızı olarak tasarladık ve bu şekilde işin tamamını yaptık” diye açıklıyor.

Sanat yönetimi ve set tasarımı

Holografik Mobilyalar Bir Prototip

Daha önce de belirtildiği gibi, Six n Five holografik mobilyalardan oluşan yeni koleksiyonu bir prototip. Ancak çok kısa zamanda tamamlanması planlanan mobilyalar, hayatımıza hızlı bir giriş yapabilir. Görselin yıldızı holografik mobilyalar konseptinin altını çizen Six n Five’in koleksiyona ait yeni dizaynları da merakla bekleniyor.

Holografik mobilyalardan oluşan yeni koleksiyon
Six n five yeni koleksiyonu
Holografik mobilya konsepti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir