Duvar Kağıdı Koleksiyonu

plastik-atiklar-ile-sifir-atik-laboratuvari

Limonlar, portakallar, klasik cepheler ve bastonlar tasarımları, İngiliz duvar kağıdı markası olan ‘Cole & Son’ firmasının en son çıkarttığı Fornasetti koleksiyonundaki motifler arasındadır.  ‘Senza Tempo’ olarak adlandırılan, İtalyan atölyesinin tuhaf hayal gücünü yakalamak için iki marka dördüncü kez güçlerini birleştirdi.

Orijinalliği ile görselliğin sınırsız evreni

Orijinalliği ile görselliğin sınırsız evreni yakalayan Fornasetti, markasını açıklıyor. Sanatçı, büyüleyici dünyasının bir parçası olan “kaprisli dokuları” ve “yinelenen merakları“ ortaya koyuyor.

19 tasarımın oluşturduğu koleksiyon, Forieton Fornasetti’nin ortaya çıkarttığı çizimlerin Fornasetti arşivinden ilham alınmaya devam ediliyor. Senza Tempo, halihazırda mevcut olan en ikonik tasarımların bir özeti olan, baston, portakal, kokteyl ve kütüphaneyi içermektedir.

Portakal Tasarımlı Duvar Kağıdı

Portakal duvar kağıdında görülen Akdeniz narenciye meyvelerinin tekrarı, 1950’lerde “fette d’arancia” tepsisinde ve 90 yıllarında Barnaba Fornasetti’ nin grafik kumaş baskısı olarak yeniden çıkartıldı. Bu tema Fornasetti arşivi boyunca sık sık hayat bulan bir temadır. Yapılan organik çalışma,  kireçli denizköpüğü ve taş zeminlerinin yanı sıra görkemli mürekkebin çarpıcı zıtlıkları üzerine kurulu kan portakalı ve limon görselliği içeren bir tema olarak üretildi.

Kütüphane Tasarımlı Duvar Kağıdı

Kütüphane Tasarımlı Duvar Kağıdı

Tasarımlar, kütüphanesi ve raflarını süsleyen cam eşyaların eklenmesiyle deriye bağlı olan ikonik Fornasetti motiflerinden biri üzerinde yoğunlaşır. Zümrüt, safir ve yakut mücevherlerinden oluşan zengin görsellik, göz kamaştırıcı bir ziyafet yaratır; kitap sırtlarında ince metalik altın vurgular yer alır.

Baston Tasarımlı Duvar Kağıdı

Baston Tasarımlı Duvar Kağıdı

1940′ lardan kalma bir görüm ile üretilen baston, evin eklektik doğasını sonuna kadar yansıtıyor, yürüyüş bastonlarıyla dolu olan tasarım antik bir hava veriyor. Dama tahtası tarzı, pek çok Fornasetti favorisini bizlere hatırlatıyor ve çarpıcı, cesur bir motif ortaya çıkarıyor. Baston, tüm detayların net bir şekilde kalmasını sağlamak için altın ve metalik ton renkleri ile süslenmiş.

Kokteyl Tasarımlı Duvar Kağıdı

Kokteyl Tasarımlı Duvar Kağıdı

1950 yıllarında Piero Fornasetti tarafından ortaya çıkartılan ‘Oggetti kokteyli’ eseri; Buz kovası, zeytinler, kokteyller ve bardak materyalleri aynı temada birden fazla varyasyon yaratmak amacıyla tekrarlı olarak ele alınmış maestro tutkusunu sergiliyor. Modernize edilmiş yüzyılın ortalarında şişeler ve cam eşyalar, daha yumuşak pastel bir görünüm ve monokromatik kurum ile birleştirilip çok renkli bir görünüm ortaya çıkarılmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir