Keyshot 7 İle Daha Fazla Kontrol

Keyshot
Keyshot 7 İle Daha Fazla Kontrol

Keyshot, geçtiğimiz yılın Ağustos ayında yeni sürümünü yani Keyshot 7’yi kullanıcılara sundu. Yayımlanışından bu yana  epey vakit geçmesine rağmen bir çok kullanıcı Keyshot 7’den ve yeni özelliklerinden haberdar değil. Bu yazımız da Keyshot 7 ile kullanıma sunulan yenilikleri inceleyerek sizlere bu konuda bilgiler vermeye çalışacağız.

keyshot_7_ hakkında

Bundan önceki sürümler da program üzerinden özellikle ışık ve materyal düzenlemeleri yetersizdi. Işık ayarı neredeyse yok denilecek kadar az hazır environmentlar üzerinde de  belli ayarları değiştirme imkanına sahiptik. Yazımızın başlığında da anlaşılacağı üzere artık Keyshot ipleri kullanıcının eline vermiş durumda. Keyshot 7 için bu güne kadar ki en büyük güncelleme diyen Luxion şirketi, program üzerinde tek bir alan da değil bir çok alanda iyileştirme yapmış olduğunu belirtmekte. Bu yazımız da ise tüm özellikleri değil öne çıkan 5 büyük özelliği inceleyeceğiz.

Keyshot 7 ile gelen 5 yenilik

Oluşturmanın Daha Fazla Yolu

Keyshot 7 ile gelen yeni özelliklerden biriside Stüdyo oluşturma özelliği. Peki nedir bu stüdyolar ne işimize yarar. Keyshot 7 Stüdyo oluşturma özelliği ile tek  Keyshot dosyası ile  tek bir sahnede birbirinden farklı kamera, ortam, model seti ve çoklu malzeme kombinasyonları oluşturabilir ve bunları tek bir varyasyon altında gösterebilirsiniz. Bu özellikten önce yapmış olduğumuz varyasyonların hepsini ayrı ayrı sahneler olarak kaydetmemiz gerekiyordu. Keyshot 7 ile bu zorunluluk böylece son bulmuş oldu.

Keyshot 7  ile Stüdyo Özelliği

Daha fazla aydınlatma kontrolü

Önceki sürümlerinde ışık kontrol imkanını kısıtlı derece sunmuş olan Keyshot bu sürümünde bu durumdan vazgeçmiş gibi görünüyor. Yeni geliştirmelerle dolu entegre HDRI Editör ile tüm ışık ayarlarını tek bir yerden halledebilir ve kendi ışığınızı oluşturabilirsiniz. Yenilenmiş Environment kütüphanesi ile daha gerçekçi renderlar alabilirsiniz.  Enviromentinizi seçin ve bırakın gerisini Keyshot halletsin.

Keyshot 7 ile Enviroments 

Daha Esnek Kullanıcı Arayüzü

Keyshot 7 ile kendi çalışma alanlarınızı yaratın. Oluşturmuş olduğunuz  size özel yeni çalışma alanınızı kaydedebilir ve Keyshot’u her açışınız da artık  arayüzü yeniden düzenlemek zorunda kalmayabilirsiniz.

Daha Fazla Malzeme 

Keyshot 7, ihtiyacınız olan görünümün en doğrusunu tasarlamaya odaklanmıştır. Malzeme kütüphanesinde yeni materyal türlerine yer verilmiştir . Mevcut malzemeler için yeni seçenekler eklenerek kullanıcılara hassas ayar imkanı sağlanmış. Aynı zaman da Dokular artık Üç Düzlemsel ve Çini UV haritalama sunarken, yeni 2D Procedural Texture seçenekleriyle kısıtlı olan materyal düzenlemesini artık daha fazla kontrol edilebilir hale gelmiştir.

Keyshot 7 ile Malzeme 

Daha Fazla İş Akışı Seçenekleri

Tamamen yeni bir örnekleme yöntemiyle, daha önce hiç olmadığı kadar hızlı görseller üretmenizi sağlayan adaptif bir performans modu ve yeni çıktı özellikleri

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir