Grasshopper İle Parametrik Modelleme

Grasshopper Dersleri

Grasshopper DersleriGrasshopper, Rhinoceros üzerinde kullanıcılara parametrik modelleme yapma imkanı sağlayan bir eklenti olduğunu önceki yazılarımız da belirtmiştik(Grasshopper hakkında daha fazla bilgi için Grasshopper nedir yazımıza göz atınız). Genel olarak tasarımcılar ve mimarlar tarafından tercih edilen Grasshopper, bilinen 3 Boyutlu yazılımlarının aksine alışılmadık bir yapıya sahiptir. Aynı zaman da başta Türkçe olmak üzere farklı yabancı dillerde de kaynak açısından oldukça sıkıntılı bir durumdadır. Durum böyle olunca bir çok kullanıcı için Grasshopper öğrenilmesi oldukça zor olan bir yazılım haline gelmektedir.

Her geçen gün siz değerli okuyucularımız için yeni Grasshopper ile ilgili yeni bilgiler vermeyen çalışıyor, sizleri bilgilendirmeye çalışıyoruz. Özellikle ilk derslerimizden bu yana anlatmış olduğumuz derslerimiz genelde Grasshopper ile ilgili temel dersler olsa da ilerleyen derslerde dahada derinlere inerek detaylı bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Grasshopper öğrenmek isteyen kullanıcılar için tasarımseyri.com olarak yazılarımızı bir index altında toplayarak sizlere ücretsiz bir Türkçe kaynak sağlayarak destek olmak istiyoruz. Yeni dersler eklendikçe güncellenecek olan bu içerikler sayesinde sorunlarınızı ve öğrenmek istediğiniz kısımlara kolaylıkla erişebileceğiniz unutmayın.

Nedir Bu Grasshopper
Grasshopper Kullanıcı Arayüzü Tanıtımı
Grasshopper Renk Sistemi
Grasshopper Nesne Tipleri
Grasshopper Nesne Özellikleri

Tüm bu derslere ulaşmak için: Grasshopper Dersleri

Yeni dersler sitemize eklendikçe bu listede güncellenecektir. Bizi takip etmeye devam edin.

TasarımSeyri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir