Hediye paketlerinizden origami yapın!

origami-wrapping-paper-tasarimseyri1

Portland merkezli tasarım stüdyosu olan Ilovehandles, dünyada giderek tükenen kaynaklar ve oluşan çevre kirliliğine dur demek için hediye paketleme kağıtlarını ele almış ve bu kağıtlara ikinci bir yaşam imkanı tanımış. Tasarlamış oldukları hediye paketlerinin açılması sonucunda ortaya çıkan kağıt ile origamik çalışamalar yaparak toplamda 6 adet figür elde etmeniz mümkün.

Ilovehandles, hediye paketlerinin parçalanması ve oluşan atıkları önlemek için böyle bir ambalaj kağıdı tasarladıklarını söylüyor.

origami-wrapping-paper-tasarimseyri1

Her bir Origami ambalaj kağıdı, alıcıya altı farklı tasarımdan birini nasıl seçerek yapabileceklerini öğreten diyagramlar ile basılıyor. Hediye paketi açıldığında, kağıdı doğrudan atmak yerine nasıl bir nesne yapabileceğini görmek için kağıt üzerindeki referans noktalarını katlayarak görebiliyorsunuz.
origami-wrapping-paper-tasarimseyri2
Ilovehandles kurucularından Richard Moore, “İnsanları hayal kırıklığına uğratmadan origamiyi tamamlayabilmelerini sağlamak için çok zaman harcadıklarını, son ürün aşamasın da ürün hakkında hiçbir şey bilmeyen insanların bile kavramları kolaylıkla anlayabildiklerini ve problemsiz bir şekilde origami yapabilecekleri hale getirdiklerini” söylüyor.
origami-wrapping-paper-tasarimseyri4
Origami ambalaj kağıdı, beş adet 50 x 75 cm’lik bir paket halinde satın alınabiliyor. İlk üretim standart kağıt üzerine basılarak üretilmiş, ancak tasarımcılar bir sonraki üretimin, ambalaj kağıdı alternatiflerinin sürdürülebilir doğasını daha da arttırmak için geri dönüştürülmüş kağıt stoğu ile yapılacağını doğruladılar.
origami-wrapping-paper-tasarimseyri3
Ilovehandles şirketi 2010 yılında Apple için aksesuarlar tasarlayarak karşımıza çıktı. İlk ürünü ise Rock Band olarak adlandırılan İpod nano için bir saat kayışı oldu. Birkaç yıldır stüdyo, teknolojiye odaklanmış ürünler yerine ev aksesuarları ve çocuklar için tasarımlar yapmaya odaklanmış durumda.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir