Balonlu Ambalaj Naylonu ile Duvarlarınızı Kaplayın

Balonlu-ambalaj

Günümüz de kolaylıkla bulunabilen, eğlenceli, ucuz, güvenilir ve gündelik hayatta sürekli olarak karşılaştığımız “balonlu naylon” ların aslında duvar kaplamak için üretildiğini biliyormuydunuz?

1957’de Alfred Fielding ve Marc Chavannes adında iki mühendis New Jersey’de bulunan garajlarında  3boyutlu plastik duvar kağıdı icat etmeye çalışıyorlardı. Uğraşları sonucunda ise ortaya günümüzde ürünleri darbelere karşı korumak için kullandığımız balonlu ambalaj naylonu çıkmıştı. Şuan ki kullanım amacı ile alakası olmayan bir başlangıçla nasıl bu aşamaya geldi dersiniz?

Balonlu-ambalaj

İkili bunu ilk olarak duvar kağıdı olması ile amacıyla ortaya çıkarmıştı. Ancak duvar kağıdı olarak üretilen balonlu naylon beklediklerinde de az bir satış ile karşılaşınca. Ürünün kullanım alanını değiştiren çift  “Sealed Air Corporationadlı firmalarını kurarak buluşlarını ambalajlama uygulamaları için satmaya başladı.

 

 

Bugün ise  “Sealed Air Corporationfirması buluşunu yapmış olduğu ürünün hala satışını yapmakta.  İşte herkesin sıkmak için çıldırdığı, her yerde kolaylıkla bulunabilir bu malzemeyi nasıl yapıyorlar buluşcusundan bir video ?

Ürün duvar kağıdı olarak başarılı bir sonuç verseydi, evine gittiğimiz kişiler için bir tehdit unsuru haline gelip duvarları patlatmak oldukça eğlenceli olabilirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir